Díky celoročním pneumatikám bude vaše SUV všestrannější

pneumatiky

Pokud si pro své SUV zakoupíte celoroční pneumatiky, SUV bude univerzálnější, protože bude připraveno na různé povětrnostní podmínky. Nemusíte si dělat starosti, jestli teploty klesnou pod nulu nebo je slunečno a teplo. Totéž platí, pokud je zasněžený a zledovatělý nebo jen suchý teplý asfalt. Jedná se o hybridní pneumatiku, která kombinuje to nejlepší z letních i zimních pneumatik. Z letní pneumatiky v létě a zimní pneumatiky v zimě můžete získat lepší výkon, ale to vám umožní být pružnější, protože vás pokryje po celý rok.

To je rozhodně skvělá volba, pokud žijete v oblasti, která nevidí nejextrémnější zimní počasí. Je to skvělé pro oblasti, kde tu a tam pořád zimujete, ale nikdy nevíte kdy. To ztěžuje plánování výměny pneumatik. Protože nechcete, aby vám na SUV uvízla sada letních pneumatik, a ocitnete se ve skutečných zimních podmínkách, protože letní pneumatiky vám nebudou moci poskytnout vlastnosti, které budete potřebovat pro bezpečnou navigaci ve svém SUV.

Zimní pneumatiky SUV jsou k dispozici v provedení s hroty i bez hrotu, ale hroty nejsou pro použití v Polsku a Německu legální, takže pokud žijete ve střední Evropě, hroty s pneumatikami pravděpodobně nejsou tou nejlepší volbou. Díky tomu máte pneumatiky bez hrotů. Rozdíl mezi zimními pneumatikami bez cvočků a celoročními pneumatikami je v tom, že oba zvládnou zimní podmínky. I když oba nemají žádné cvočky, neměli byste během léta používat zimní pneumatiky bez cvočků, protože jakmile překročíte 7 stupňů Celsia, začnou se opotřebovávat rychleji, než by měly. Proto jsou nejlepší volbou celoroční pneumatiky.

Pneumatiky SUV by měly mít přednostně také bočnice vyztužené aramidem, které při parkování zabraňují prasknutí pneumatik kameny, ostrými předměty nebo dokonce obrubníkem. Díky tomu bude SUV všestrannější a vy se můžete vydat ven a vyzkoušet si jízdu v terénu, aniž byste se museli starat o pneumatiky.

Pokud máte celoroční pneumatiky, budete je muset otáčet, aby se vyrovnaly rozdíly v opotřebení předních a zadních pneumatik. Jelikož nestřídáte letní a zimní pneumatiky, pneumatiky se při těchto příležitostech neotáčejí. U elektrického SUV nebo hybridu musíte častěji otáčet pneumatikami, protože jejich opotřebení je vyšší. Při nákupu pneumatik se ujistěte, že je valivý odpor nízký, protože to snižuje opotřebení. Také zajištění správného tlaku v pneumatikách sníží opotřebení, protože nízký tlak v pneumatikách skutečně zvýší opotřebení pneumatik a pneumatiky se opotřebují rychleji. Jelikož se vždy chcete zaměřit na nákup celé sady pneumatik, otočte pneumatiky tak, aby při dosažení úrovně 4 mm byly díky otáčení stejné na všech čtyřech pneumatikách.

Další informace o celoročních pneumatikách SUV naleznete na adrese: https://www.nokiantyres.cz/